• Telefon 0312 252 3577

Dr. Abdülkerim ÖZBİLEN

 Ana Sayfa / Sayfalar / Dr. Abdülkerim ÖZBİLEN
Dr. Abdülkerim ÖZBİLEN


  • Birim No: 0625244

  • 1967 doğumlu olan Dr. Abdulkerim Özbilen ilk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra 1984 yılında Ankara üniversitesi tıp fakültesine gitmeye hak kazanmıştır.1990 yılında mezun olan Dr. Abdülkerim, 1991aralık ayına kadar Giresun ili Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde mecburi hizmetini tamamlamıştır.1991 yılının aralık ayının başında Sincan ilçesine bağlı Yenikent beldesinde göreve başlayan Dr. Abdülkerim Özbilen 1992 Ağustos ve 1993 Ağustos arası İstanbul'da askerlik görevini yapmıştır.1993 Ağustos ayından 2010 yılı Temmuz ayına kadar Yenikentteki görevini sürdürmüştür.

  • 31 yıllık aktif mesleki yaşamı boyunca Sincan ilçe Aşı sorumluluğu ,10yıl boyunca da sorumlu hekimlik görevini üstlenmiştir Ayrıca fiili olarak bir ambalaj fabrikasında 11.5 yıl boyunca işyeri hekimliği yapmıştır. Sağlık bakanlığının ve İl sağlık müdürlüğünün düzenlediği eğitim programlarına aktif olarak katılmış ve birkaç programda eğitici olarak görev almıştır.

  • Bunlardan bazıları; Rahim içi araç uygulama eğitimi, Kadına yönelik şiddetle mücadele saha eğitimi, Anne sütünün teşviki ve bebek dostu sağlık kuruluşları programı, Aile hekimliği eğiticisi, Kronik hastalık izlemi ve takip modülü, Çocuğun Psikososyal Gelişimini destekleme programı, çocuk ihmaline ve istismarına yaklaşım kursu, işyeri hekimliği kursu(A ve B tipi) Birinci basamakta enfeksiyon hastalıklarına yaklaşım, Hasta hakları eğiticisi. Dr. Abdülkerim Özbilen 2010 yılı Temmuz ayından günümüze kadar aynı bölgede aralıksız olarak aile hekimliği görevini büyük bir tutkuyla icra etmektedir.